Regionális Egyetemi Tudásközpont

• Cím: Komplex orvosi, mérnöki  mérnöki alkalmazások a gerincsebészet és az endoprotetika területén
  • Időszak: 2004-2008
  • Program: Regionális Egyetemi Tudásközpontok
  • Azonosító: NKTH - KPI, RET-2004, (4.2.2 alprogram)
  • Támogatás: 31,1 MFt

Leírás

A Regionális Egyetemi Tudásközpont egy nagy, komlex projekt volt, amely a Debreceni Egyetem tudásbázisára épülve vont be cégeket közös kutatás-fejlesztési projektek megvalósítására. Az Ortopédiai Klinika, illetve a Biomechanikai Laboratórium az egyik ilyen alprojektben tevékenykedett.

A projekt legfontosabb célja egy biológiailag rögzülő revíziós csípőprotézis rendszer kifejlesztése volt, amelyet a Samnatmetal Kft. azóta is forgalmaz Sanat-R néven.

Ugyanezen projekt keretein belül egy új térdtornáztatásra alklamas készülék, valamint egy új korrekciós elven alapuló gerincsebészeti műtőasztal is kifejlesztésre került, amelyek prototípusai el is készültek.

Eredmény

Iparjogvédelmi okokból az említett műtőasztalról és a térdmozgató berendezésről további információkat a későbbiekben teszünk közzé.

Frissítés dátuma: 2020.01.13.