Ironheart: remény a betegeknek
A szív- és érbetegségek új megelőzési és kezelési lehetőségeinek feltárása a legfőbb célja a Debreceni Egyetem egyedülálló kutatási programjának, az Ironheartnak. A projekt negyedik évének eredményeiről csütörtökön, egy online konferencián számoltak be a szakemberek.
Tisztelet a holtaknak
A testüket oktatási célra felajánlókról emlékeztek meg a Debreceni Egyetem ÁOK Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet munkatársai és a hallgatók képviselői pénteken. A járvány miatt idén szűk körben, az egészségügyi előírások betartásával tisztelegtek a holtak előtt.
Szobor a neves orvosprofesszornak
Szabó Gábor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának iskolateremtő egyetemi tanára, a jogelőd Debreceni Orvostudományi Egyetem egykori rektora emlékére állítottak szobrot. Juha Richárd Munkácsy-díjas szobrászművész alkotását a Belgyógyászati Intézet parkjában leplezték le kedden.
Koronavírus: újabb gyógyszervizsgálat
Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen alkalmazták a Richter által kifejlesztett remdesivir hatóanyagot tartalmazó koronavírus elleni szert. A vírusszaporodást gátló infúziós kezelést súlyos állapotú betegek kaphatják a most kezdődött klinikai vizsgálatban.
Tesztelik a koronavírus elleni szert
Magyarországon elsőként a Debreceni Egyetemen alkalmazták a favipiravir hatóanyagú Avigan gyógyszert a középsúlyos koronavírusos betegeknél egy klinikai vizsgálat keretében. A készítménytől azt várják, hogy enyhíti a tüneteket és megakadályozza a súlyos szövődmények kialakulását.
Hőkamerás beléptetés a fogászaton
A dolgozók és a hallgatók testhőmérsékletét egy új, magyar fejlesztésű hőkamerával mérik a Fogorvostudományi Karon és a Fogorvosi Szolgálatnál, így gyorsabb és egyszerűbb a belépés. A betegek esetében továbbra is a kézi hőmérőt alkalmazzák.
Új iskolafogászati rendelőt adtak át
A Szent József Gimnázium Szent Anna utcai épületében alakították ki az új rendelőt. A költségeket a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye és a DE KK Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet (DAEFI) fedezte. A pénteken átadott rendelőben több mint 1600 gyereket látnak el.
A DE orvosai a szakmai testületben
A Debreceni Egyetem több szakembere is fontos tisztséget kapott az Egészségügyi Szakmai Kollégiumban, amely az egészségügyért felelős miniszter javaslattevő, véleményező és tanácsadó testületeként működik. Az elnök és a tagozatvezetők kedden vették át megbízólevelüket.
Családbarát kórházi osztály
Tizenöt kórházi osztály, köztük a Debreceni Egyetem Klinikai Központ (DEKK) Belgyógyászati Klinika Reumatológiája nyerte el idén a „Családbarát Kórházi Osztály” címet. Az debreceni az egyetlen klinikai osztály volt a díjazottak között.
Oláh Éva professzorra emlékeztek
A Gyermekklinikán felavatták az egykori igazgató domborművét. A tavaly elhunyt iskolateremtő gyermekorvos 15 évig, 1992 és 2007 között irányította az intézmény oktató, kutató és gyógyító munkáját.